Безкоштовні інструменти для створення віртуальних екскурсій
Mapillary
Цей ресурс дозволяє переглядати лінійні панорами вздовж доріг, річища річок, біля видатних пам'яток архітектури та інше.
Кожен користувач може не лише здійснювати віртуальну подорож містами у різних куточках світу, а й додавати власні світлини, доповнюючи фотобанк платформи.
Принцип подорожування та орієнтування за допомогою ресурсу Mapillary показано у відео
Особливості роботи сервісу:
- безкоштовний;
- англомовний (автоматичний переклад кожної сторінки сайту можна здійснити за допомогою спеціального розширення для Chrome);
- для перегляду не обов'язкова реєстрація, акаунт потрiбен для додавання власних світлин;
- фрагмент карт із геокодованими світлинами можна вбудувати у власний сайт або поширювати у соціальних мережах.
Ключові переваги Mapillary:
- на сьогодні у межах ресурсу зібрано понад 1 млрд 68 млн геокодованих світлин з високою роздільною здатністю, і їхня кількість постійно зростає (кількість на поточний час відображено на головній сторінці ресурсу);
- місцевість можна зображати у різних шарах, що дає можливість для порівняння світлин, топокарт, супутникових знімків однієї місцевості між собою;
- кожен зареєстрований користувач може додати свої світлини, доповнивши фотобанк ресурсу;
- платформою можна користуватися за допомогою мобільних додатків, які можна завантажити у Google Play та App Store.
Tour Builder
Цей сервіс призначений для створення віртуальних турів. Інструмент розроблено фахівцями компанії Google.
У відео представлені ключові можливості ресурсу.
Особливості роботи сервісу:
- безкоштовний;
- англомовний;
- для створення власних проєктів потрібна реєстрація;
- готовим проєктом можна поділитися за допомогою посилання або поширити у соціальних мережах.
Ключові переваги Tour Builder:
- кожен зареєстрований користувач може створити свій фототур, слайди якого об'єднуватимуть текст, мультимедіа (світлини чи відео) та картографічну прив'язку;
- усі об'єкти готового проєкту відображуються стрічкою, їх можна переглядати у різній послідовності;
- ресурсом можна користуватися за допомогою мобільних додатків, які можна завантажити у Google Play та App Store;
- створений проєкт після завантаження KML-файлу можна вбудовувати для подальшого відображення у Google Earth.
Щоб ознайомитись із детальною покроковою інструкцією з роботи сервісом, натисніть на посилання.
Historypin
За допомогою цього ресурсу можна здійснити віртуальну екскурсію не лише у просторі, а й у часі!
Обравши певне місце на карті або вказавши його назву в рядку пошуку, можна переглянути, як виглядав об'єкт у різні роки та ознайомитись із різноманітною інформацією про нього (на ресурсі містяться численні світлини, відео-, аудіо- та текстові матеріали).
Особливості роботи сервісу:
- безкоштовний;
- англомовний;
- для створення власних проєктів потрібна реєстрація;
- готовий проєкт можна вбудувати у свій сайт, поширювати, а також робити загальнодоступним для користувачів платформи.
Ключові переваги Historypin:
- цей просвітницький проєкт поєднує більше 5 млн користувачів з понад 180 країн світу, і долучитися може кожен охочий;
- велика бібліотека історичних геокодованих світлин (понад 50 тис.);
- кожен може створити свій проєкт фототуру визначними місцями світу або пам'ятками свого міста, завантаживши власні фото або додавши світлини інших користувачів;
- у межах ресурсу на одному зображенні можна поєднувати кілька світлин різних років, створюючи історичну реконструкцію;
- над проєктом можна працювати як індивідуально, так і в команді.
Tour Creator
Цей сервіс розроблено компанією Google з метою створення віртуальних турів з використанням фото Google Street Map, а також власних 360-градусних світлин.
Особливості роботи сервісу:
- безкоштовний;
- англомовний;
- для створення власного проєкту потрібна реєстрація за допомогою Google-акаунта;
- готовий проєкт можна вбудувати у власний сайт, ділитися посиланням, поширювати у соціальних мережах, а також розміщувати у бібліотеці 3D-контенту Google Poly.
Функціоналі сервісу представлений у відео (доступний перегляд із субтитрами українською мовою).
Ключові переваги Tour Creator:
- найкращим чином поєднує швидкість створення та якість кінцевого продукту;
- дозволяє створювати фототури з панорамою 360 градусів, які можна використовувати для VR;
- надає можливість додавання міток на фрагменти світлин, після натискання на які відкривається додаткова інформація про об'єкт (відео, текстовий, аудіоконтент чи інші світлини);
Щоб ознайомитись із детальною покроковою інструкцією по роботі з сервісом, натисніть на посилання.
Мандрувати, не виходячи з класу: три сервіси з віртуальними екскурсіями ознайомитись
- віртуальні експозиційні галереї чи окремі тематичні виставки, що є цифровими аналогами реальних експозиційних залів, колекцій та виставок відповідного музею (вони репрезентовані на веб-сайті цього музею);
- віртуальні музеї «другого покоління», створені шляхом суміщення масштабних міжмузейних колекцій та експозиційних галерей; такі музеї поєднують у собі цифрові зображення реальних пам'яток, що зберігаються й експонуються у сотнях різних музеїв, розкиданих по всьому світу;
- музеї віртуального мистецтва (net-art).
Net-art — це комп'ютерне мистецтво, його твори створені в Інтернеті спеціально для користувачів інтернету. За своєю суттю, net-art-творіння — це сукупність візуальних та акустичних образів, анімації, тексту, графіки, алгоритмізованої естетичної взаємодії різного роду додатків і програм, що втілюють авторський задум.
Музеї - духовні скарбниці, що зберігають безцінні пам''ятки історії, культури та мистецтв, служать суспільству та його розвиткові. Тому головним у музеї є відвідувач. Всім віртуальним відвідувачам музеїв прийде на допомогу даний вебліографічний список. Він пропонує перелік адрес електронних ресурсів відомих музеїв світу та України. Для зручності у користуванні матеріал розміщений в алфавітному порядку назв.
НАЙВІДОМІШІ МУЗЕЇ СВІТУ
Лувр (Париж, Франція)
На сайті представлена інформація про історію Лувру, список всіх колекцій. Вибираючи вид колекції, користувач одержує фото експоната, короткий його опис та історію створення. Подано також опис всіх виставок, вказано види екскурсій, плановані екскурсії та ціни на них. Під час віртуальної подорожі можна відвідати вибрані зали музею і оглянути їх з різних сторін.
Метрополітен (Нью-Йорк, США)
У музеї Метрополітен представлено не тільки американське мистецтво. Тут є колекція староєгипетських пам''ятників, зібрання творів європейського живопису і скульптури. На сайті представлена інформація для відвідувачів, календар виставок, список колекцій, є більше 3,5 тисяч фотографій експонатів, можна відвідати віртуальні виставки. Частина експонатів для онлайн-перегляду надається тільки зареєстрованим користувачам.
Эрмитаж (Санкт-Петербург, Росія)
Сайт Ермітажу є віртуальним музейним комплексом, максимально наближеним до справжнього музею. „Інформація для відвідувачів" крім звичних відомостей (години роботи, ціна квитків) містить плани поверхів музею. Віртуальна екскурсія по Ермітажу надає можливість заглянути на будь-який з поверхів музею, на схемі поверху можна вибрати зал і зайти в нього, переглянути збільшені фотографії експонатів.
ЄВРОПА
Музеї Австрії
Галерея Альбертіна
Музей розташовано в замку ерцегерцога Альбрехта. Тут зберігається одна із найбільших та найвизначніших колекцій графіки (близько 65 000 малюнків і більше одного мільйона творів друкованої графіки). Колекція охоплює період від пізньої готики до сучасності.
Музей бароко (Зальцбург)
На сайті можна довідатися про графік роботи музею, екскурсій та виставок. А також ознайомитися з публікаціями (загальний каталог, каталог виставок, інформаційні випуски музею „BAROCKBERICHTE", доповіді та повідомлення). Особливістю зібрань цього музею є те, що всі вони присвячені „зародженню творів мистецтва" - ескізам. Це єдиний в Європі музей такого спрямування.
Музей історії мистецтва (Відень)
Основний будинок музею розташований в центрі міста на площі Марії-Терезії, зберігає колекції, зібрані за кілька століть австрійською династією Габсбургів (живопис XVI-XVII ст., колекції середньовічного прикладного мистецтва й антики). Гордістю музею є картинна галерея, збірки скульптур і декоративного мистецтва, єгипетські, грецькі і римські стародавності, нумізматичний кабінет.
Музей сучасного мистецтва (Відень)
На сайті можна переглянути фотографії багатьох експонатів, довідатись про роботу музею, його колекції.
Музеї Великобританії
Музеї Великобританії
На сайті розміщено інформацію про поштові адреси і сайти музеїв Великобританії (більше 500 назв). Зручний пошук за алфавітом, ключовим словом, регіоном.
Британська галерея Тейт (Лондон)
Національний музей „Британськая галерея Тейт" - це найбільше в світі зібрання англійського живопису. Колекція музею охоплює п''ять століть. В музеї також представлено і сучасне мистецтво. На сайті можна також знайти інформацію про вартість квитків, адресу музею, час роботи, розташування та поради, як добратися до галереї. Є інтернет-магазин.
Британський музей (Лондон)
Унікальний онлайн-сервіс - компас Британського музею - допоможе розібратися у всьому різноманітті представлених експонатів. На сайті два "компаси" - загальний і для дітей. Використовуючи їх, можна переглянути фотографії експонатів у звичному і збільшеному розмірі.
Національна галерея Лондона
Сайт сучасного живопису. Можна переглянути існуючі колекції в хронологічному порядку. Можливий пошук картин одного художника, або певної епохи, доступний пошук за ключовим словом, можливий збільшений перегляд, зміна масштабу картини. Окрім самої картини на сайті представлена інформація про неї та її автора. Частина інформації перекладена російською мовою.
Національна галерея Шотландії (Едінбург)
Колекція Національної галереї Шотландії досить різноманітна: тут можна побачити твори живопису, скульптури різних періодів - від Ренесансу до Постімпресіонізму, що представляють мистецтво багатьох країн Європи.
Особливе місце займають колекції французьких імпресіоністів і шотландських майстрів.
Національна портретна галерея (Лондон)
Сайт пропонує інформацію про історію музею, колекції, виставки, дослідження. Надається загальна довідкова інформація (час роботи, вартість квитків, сервісні послуги). Освітні програми. Є інтернет-магазин.
Музеї Бельгії
Королівський музей образотворчих мистецтв
Одна з найбільших картинних галерей країни. Основу її складають картини, що належали колись гільдії св. Луки - асоціації художників, заснованої в 1442 р. У музеї представлені також бельгійські художники Нового часу, серед них знаменитий Рене Магрітт.
Музей Грутхус
Сьогодні це музей побуту Середньовіччя та Нового часу. Від перших власників зберігся не тільки зовнішній вигляд будинку, але й деякі деталі інтер''єру, наприклад, головний предмет кухні - справжній камін XV століття.
Музей Майер ван ден Берг
Один із найцікавіших та найбагатших музеїв Антверпена. Основна частина експозицій музею складається із творів прикладного мистецтва середньовіччя. Представлені також скульптура і живопис фламандських майстрів XIII-XVIII ст.
Музей Мемлінга
Це колишній госпіталь святого Івана, власне лазарет і аптека - до цього часу відкриті для відвідування. Але серцем цього музею є колишня капела госпіталю, де зберігаються шість шедеврів одного з найбільших нідерландських художників - Ганса Мемлінга (1435-1494).
Музей Плантена-Моретуса (Антверпен)
Музей Плантена-Моретуса - єдиний у своєму роді ансамбль житлового будинку і друкарні XVI-XVII століть, який зберігся до наших днів.
Музеї Болгарії
Національний музей історії (Софія)
Національний музей історії в Софії - один з найбільших історичних музеїв на Балканах. Більше півсотні тисяч предметів мистецтва і побуту, археологічні знахідки та історичні архіви розкривають перед глядачем тисячолітню історію однієї з найбільш розвинених балканських цивілізацій.
Музеї Нідерландів
Королівська художня галерея (Mauritshuis)
В перекладі з голландської мови назва „Mauritshuis" звучить як „Моріц-хаус", будинок Моріц. Через майже двісті років, у 1820 р. в цьому будинку була розміщена Королівська художня галерея - одне з найкращих у світі зібрань нідерландського живопису XV-XVII ст.
Мадуродам. Мініатюрне місто
Музей під відкритим небом з мініатюрними копіями визначних місць Нідерландів
Сьогодні в Мадуродамі більше семисот будівель, млинів, мостів, дерев, поїздів, пароплавів тощо.
Музей Бойманс - ван Бейнінген
Музей володіє кращою в Нідерландах колекцією творів фламандських майстрів XV-XVI ст. Експозиція музею складається з чотирьох відділів: давній живопис, малюнок та графіка, декоративне мистецтво та мистецтво модерну.
Музей Франса Хальса (Гарлем)
У музеї представлені полотна Хальса та роботи інших живописців XV - початку XIX ст. Їх об''єднує те, що усі вони - гарлемці. Музей Хальса - повністю присвячений одній лише місцевій художній традиції.
Музеї Греції
Музей Візантійської культури (Салоніки)
На сайті музею відвідувачі можуть ознайомитися з історією його створення, переглянути постійнодіючі та тимчасові виставки. Відвідувачі сайту можуть також побувати у складських приміщення музею, ознайомитися з особливостями зберігання фондів.
Національна галерея (Афіни)
Фонди галереї налічують більше 15 000 творів мистецтва, починаючи з поствізантійського періоду і до наших днів. Сайт музею знайомить користувачів з його історією, пропонує переглянути тимчасові виставки, ознайомитися з публікаціями, довідатися про освітні програми. На сайті також діє е-shop.
Національний музей сучасного мистецтва (Афіни)
На сайті музею користувачі можуть дізнатися про життєдіяльність музею, історію створення, партнерів, спонсорів, мету та завдання. Дізнатися про діючі та заплановані виставки, досліждення, які проводить музей. Ознайомитися з колекціями творів, новими придбаннями. Також пропонуються освітні програми. Функціонує магазин.
Музеї Естонії
Естонський історичний музей (Таллін)
Подано історію створення музею, довідкову інформацію (контакти, ціни квитків, розклад екскурсій тощо). Сайт містить чимало цікавої інформації з історії Естонії.
Естонський національний музей (Тарту)
Сайт містить багато цікавої та корисної інформації про виставки і заходи, які відбуваються в музеї, про наукову та видавничу роботу.
Естонський художній музей
На сьогоднішній час Естонський художній музей включає в себе кілька окремих музеїв: Художній музей Кадріорга (Кадріоргський палац і музей Міккеля), музей Нігулісте, музей Адамсона-Еріка. Починаючи з лютого 2006р., в Кадріорзі відкритий для відвідувачів Художній музей Kumu - новий головний корпус Естонського Художнього музею. На сайті розміщено інформацію про історію створення музею, довідкову інформацію (час роботи, адреса, карта та поради, як проїхати до музею), опис колекцій, а також інформація про бібліотеку музею.
Нарвський музей
Подано загальну інформацію про музей, його історію, опис та структуру фондів, виставкову діяльність, навчальні програми, заходи, послуги, ексклюзивні програми (театралізована екскурсія, досвітки).
Музеї Іспанії
Музей Пікассо (Барселона)
На сайті розміщено чимало цікавої інформації про життєвий і творчий шлях одного із найвидатніших митців ХХ століття. Відвідувачі також можуть переглянути роботи відомого майстра.
Музей Прадо (Мадрид)
Музей Прадо - найбільше художнє надбання Іспанії. На сайті представлено інформацію про виставки і нові колекції. Відвідувачам сайту пропонується план поверху зі схемою розміщення картин. Вибираючи номер картини, можна прочитати про неї і художника, що її написав, а також переглянути збільшену копію полотна.
Музей сучасного мистецтва (Барселона)
На сайті розміщено інформацію про час роботи музею, ціни, контакти, історію створення музею та його меценатів. Висвітлено роботу центру досліджень, який включає в себе бібліотеку і архів. Пропонуються публікації музею, mp3-лекції, описи колекцій та виставок.
Національний археологічний музей (Мадрид)
Загальна довідкова інформація, історія музею, опис виставок та колекцій музею, бібілотека, видання. Освітні програми, курси, конференції.
Національний музей кераміки (Валенсія)
Сайт висвітлює історію та діяльність музею. Користувачі можуть довідатися про графік роботи музею, його координати. Ознайомитися з експозиціями та колекціями, які зберігаються у фондах музею.
Національний музей прикладного мистецтва (Мадрид)
На сайті музею розміщено довідкову інформацію (час роботи, адреса, телефони), історію створення музею, опис експозицій та колекцій музею, видання, бібліотека.
Національний музей скульптури (Вальядолід)
На сайті музею відвідувачі можуть ознайомитися з графіком роботи музею, його адресою та телефонами, цінами. Оглянути колекції музею, довідатися багато цікавого про сам будинок, в якому розміщується музей.
Фонд Гала-Сальвадор Далі
Даний електронний ресурс розповідає про життєвий та творчий шлях художника, подано адреси та сайти 4 музеїв С. Далі, відвідувачі можуть переглянути деякі роботи майстра.
Музеї Італії
Галерея Уффіці - не тільки один із найстаріших музеїв Італії, який було започатковано 1560 року. Це ще й визначне зібрання італійського живопису, починаючи із зародження власне італійської національної школи в XIII столітті і закінчуючи творами XVIII століття.
Італійська скульптура
Зображення та інформація про 1200 творів італійської скульптури (від середніх віків до епохи модерну). Представлено італійську та англійську версії.
Музей Ватикану
Представлені багатющі колекції античності та християнства, Лоджії Рафаеля, Сикстинська капела, знаменитий собор св. Петра, Ватиканські сади та багато іншого. Сайт гарно ілюстрований, інформація подана багатьма іноземними мовами.
Музеї Ватикану
Даний електронний ресурс пропонує відвідати ватиканські музеї в режимі онлайн, переглянути експозиції, ознайомитися з їхнім описом, дає змогу користувачам збільшити зображення, пропонуються також online-тури.
Музей Сан-Марко (Флоренція)
Музей Сан-Марко відкрився для відвідувачів у 1869 році. Він розміщений в будівлі стародавнього домініканського монастиря. У XV столітті монастир був перебудований архітектором Мікелоццо (1396-1472), який реконстрюював будівлю, пристосувавши її для потреб монастирської громади. Створені архітектором приміщення були прикрашені фра Беато Анжеліко (1395-1455).
Музеї Латвії
Латвійський Національний художній музей
Web-сайт містить інформацію про історію музею, довідкову інформацію (адресу, час роботи, ціни на квитки постійні експозиції та виставки), а також інформацію про навчальні програми музею, описи експозицій.
Музей історії Риги
Сайт музею розповідає про історію Риги від найдавніших згадок про місто. Експозиція історії мореплавства Латвії знайомить відвідувачів з морським транспортом Латвії, починаючи з Х ст. В кабінеті срібла відвідувачі можуть переглянути колекцію найцінніших експонатів музею, виготовлених з дорогоцінних металів. Кабінет Марти Алберінгі присвячений відомій танцівниці та колекціонерці.
Музеї Литви
Lietuvos muziejai
Сайт подає перелік музеїв Литви, їх поштові адреси, e-mail, а також містить активні посилання на їхні web-сайти.
Музеї Німеччини
Баварський національний музей (Мюнхен)
Сайт пропонує довідкову інформацію про музей (час роботи, ціни на квитки). Також є план музею з коротким описом 5 залів на першому поверсі (вишукана культура, музичні інструменти, фарфор та фаянс, мистецтво ХІХ ст. та зал бароко і рококо) та 2 залів на другому (романський період й готика та ренесанс). На цокольному поверсі розміщено експозиції пердметів побуту - меблі та посуд Баварії.
Берлінська галерея
Сьогодні Берлінська галерея має одну з найбільш численних і різноманітних колекцій живопису Європи XIII-XVIII ст. Тут зберігаються полотна таких велетів мистецтва, як Дюрер і Гольбейн, Бальдунг Грін, Шонауер і Кранах. Гордістю берлінської експозиції є зали італійського та нідерландського Відродження.
Державна галерея (Штутгарт)Музей представляє, в основному, твори мистецтва ХХ ст. Близько 800 творів експонується на постійнодіючих виставках. Щороку музей організовує 7-8 виставок. Сайт висвітлює історію, план роботи, колекції музею, діючі та заплановані виставки, мистецькі освітні програми, які діють в музеї. Діє онлайн магазин.
Німецький історичний музей (Берлін)
Ключовими поняттями концепції музею та його експозицій є просвітництво та взаєморозуміння. Сайт знайомить відвідувачів з історією створення музею, його колекціями та експозиціями. На сайті діє інтернет-магазин, web-камери. Представлено довідкову інформацію.
Музеї Норвегії
Музей Едварда Мунка (Осло)
Мистецтво Едварда Мунка - найбільш вагомий внесок Норвегії в загальноєвропейську художню скарбницю. Подібно Чюрленісу в Литві, Піросмані в Грузії, Мунк не тільки став уособленням мистецтва своєї країни, але переступив національні рамки, ставши невід''ємною частиною світового мистецтва.
Музеї Португалії
Національний музей археології (Лісабон)
Сайт знайомить з історією, експозиціями, колекціями музею, пропонує віртуальні тури та виставки. Користувачі сайту можуть також відвідати бібліотеку музею, яка налічує у своїх фондах близько 20 тис. монографій. Представлено освітні програми.
Національний музей сучасного мистецтва (Лісабон)
Сайт пропонує своїм відвідувачам ознайомитися з новинами музею, переглянути анонси запланованих та діючих виставок. Колекції музею складають експонати португальського мистецтва, починаючи з другої половини ХІХ ст. і до нашого часу. Також на сайті розміщено довідкову інформацію, історію музею, освітні програми.
Державний музей образотворчого мистецтва імені О. С. Пушкіна
Офіційний сайт музею пропонує своїм відвідувачам довідкову інформацію про музей та його історію, а також віртуальну мандрівку залами музею та перегляд шедеврів колекції, зібраної за 100 років історії музею.
Третяковська галерея
На сайті представлено життєдіяльність галереї - новини, анонси, події. Також можна ознайомитися з історією музею, діючими та запланованими виставками, переглянути кращі роботи в розділі „Коллекция". У розділі „Образование" відвідувачі можуть ознайомитися з діяльністю дитячих творчих центрів, молодіжними, інтерактивними та арт-терапевтичними програмами та ін.
МУЗЕЇ УКРАЇНИ
Літературна мандрівка Україною: від давніх часів до сьогодення
Мандрівка Україною. ТОП-5 мальовничих місць України
Музейний простір України
Портал „Музейний простір України" поєднує у собі функції інформаційного сайту з щоденним оновленням та класичного порталу, який є своєрідним довідником з різних питань музейної справи.
Художні музеї і картинні галереї України
Тут Ви знайдете стислу, але досить вичерпну інформацію про розмір та тематичний склад колекції того чи іншого художнього музею чи картинної галереї України, прізвища представлених авторів, адреси, години роботи та вихідні дні.
МУЗЕЇ КИЄВА
Києво-Печерський національний історико-культурний заповідник (Київ)
Сайт містить новини, екскурстури, сторінки історії заповідника. Відвідувачі можуть ознайомитися з інформацією про конференції, що відбуваються в заповіднику, переглянути фотогалерею.
Меморіальний комплекс „Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років" (Київ)
Сайт пропонує для своїх відвідувачів новини музею, інформацію про історію створення та експозиції, знайомить з пошуковою роботою меморіального комплексу. Містить спеціальну інформацію для фахівців. Пропонує перегляд фотодокументів.
Музей Гетьманства (Київ)
Це державний культурно-освітній та науково-дослідний заклад історичного профілю, осередок пам''яток матеріальної та духовної культури, пов''язаних з історією та традиціями козацько-гетьманської доби. Сайт знайомить з новинами, експозиціями та виставками музею. Подає контактну інформацію, статті.
Музей Івана Гончара (Київ)
Сайт розповідає про історію створення центру та його засновників. Знайомить з колекціями та виданнями музею.
Національний заповідник „Софія Київська"(Київ)
Представлено інформацію про історію та діяльність заповідника, висвітлюється наукова робота, конференції, публікації. Можна довідатися про реставраційні роботи та виставки. Подано контактну інформацію та анонси.
Національний музей медицини України (Київ)
В музеї представлено розвиток медицини в Україні з стародавніх часів до наших днів. В основу організації музею була покладена новітня концепція музеєзнавства, яка дозволила використати науково-методичні і документальні матеріали та експонати у комплексі з архітектурними, художньо-технічними і аудіовізуальними засобами.
Національний художній музей України (Київ)
Сайт знайомить з історією музею, його колекціями та виданнями. Відвідувачі можуть довідатися про програми, які діють в музеї. Ознайомитися з анонсами виставок, переглянути діючі та архів. Подано контактну інформацію, партнерів музею.
КРИМ
Бахчисарайський історико-культурний заповідник
На сайті відвідувачі можуть ознайомитимя з історією міста та палацу. Представлено схему палацу, його головні об''єкти. Контактна інформація. Режим роботи.
Картинна галерея Айвазовського
Сайт знайомить з історією галереї, біографією митця. Можна переглянути основну експозицію галереї, графічні роботи художника. Подається перелік учнів майстра.
Кримський республіканський краєзнавчий музей
Сайт знайомить з історією музею та його колекціями. Є контактна інформація.
Музей Лесі Українки в Ялті
Сайт запрошує у віртуальну мандрівку музеєм. У розділі „Леся Українка: студії" запропоновано повнотекстові статті. Окрім того - контактна інформація, меценати музею.
ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ
Вінницький краєзнавчий музей
Сайт пропонує відвідувачам інформацію про музей, експозиції, виставки та колекції музею. Висвітлено масову та наукову роботи. Користувачі можуть ознайомитися з новинами, які відбуваються в музеї, отримати довідкову та контактну інформацію.
Вінницький обласний художній музей
Сайт широко та всебічно висвітлює життєдіяльність музею (новини, виставки, фестивалі). Подає інформацію про музей, його структуру, контакти. Фотогалерея.
Національний музей-садиба М. І. Пирогова
На сайті представлено історію музею, його експозиції, подано схему розміщення об''єктів. Виствітлюється наукова діяльність. Подано перелік послуг, контактну інформацію. Є фотогалерея.
ВОЛИНСЬКА ОБЛАСТЬ
Нововолинський історичний музей
Сайт знайомить відвідувачів з архівами та експозиціями музею, його історією. Висвітлюється виставкова та культурно-масова діяльність.
ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ
Музей космонавтики ім. С. Корольова
Сайт знайомить з історією музею, його експонатами. Подає контактну інформацію та план заходів, пропонує тематичні екскурсії.
ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ
Закарпатський обласний художній музей ім. Й. Бокшая
На сайті широко представлено колекції музею за п''ятьма напрямками: західно-європейське мистецтво ХVІ-поч. ХХ ст., мистецтво країн Центральної Європи ХVІІІ-поч. ХХ ст., російське мистецтво ХVІІІ-поч. ХХ ст., українське мистецтво ХVІІ-поч. ХХ ст. та мистецтво Закарпаття ХХ ст. Висвітлюється історія музею, новини, виставкова діяльність, музейні видання. Подано контактну інформацію та партнерів музею.
ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ
Василівський історико-архітектурний музей-заповідник „Садиба Попова"
Web-сторінка музею розповідає про його історію, подає контакну інформацію, новини. Пропонує переглянути фотогалерею та каталог повнотекстових статей.
Національний заповідник „Хортиця"
Відвідувачам сайту запропоновано наступні рубрики: загальні відомості про заповідник; природа Хортиці; археологічні дослідження; музей історії запорізького козацтва; культурно-просвітницька діяльність; фонди НЗХ; історико-культурний комплекс „Запорозька Січ"; наукова діяльність; проекти; меценацтво та допомога.
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСТЬ
Музей історії міста Коломиї
Сайт пропонує відвідувачам новини музею, огляд експозицій, хроніки музею, фотохроніку, платні послуги та контактну інформацію.
Національний заповідник „Давній Галич"
На сайті музею представлено новини, структуру та мапу заповідника. Подано інформацію про пам''ятки архітектури, природи, археології; перелік екскурсійних маршрутів. Висвітлюється екпедиційна та дослідницька роботи. Розміщено каталог видань, фотогалерею, книгу відгуків
КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСТЬ
Кіровоградський обласний краєзнавчий музей
Сайт знайомить з одним із найстаріших музейних закладів Півдня України, який відіграв важливу роль у становленні національного краєзнавства. Нині музей має цікаві зібрання речових та документальних матеріалів, що характеризують природу, історичний розвиток та культуру краю від найдавніших часів до наших днів. Відвідувачам запропоновано експозиції, виставки та події музею.
Кіровоградський художньо-меморіальний музей О. О. Осмьоркіна
На сайті музею можна переглянути експозицію з творів художника, довідатися про життя і творчість мицтя, та його учнів. Сайт містить повнотекстові статті у розділах наукові доповіді та наукові довідки.
Кіровоградський музей музичної культури ім. Кароля Шимановського
На сайті представлено життєпис композитора, фотографії та документи.
«Радянська епоха у творах Амшея Нюренберга»
"Меморіальний музей М. Л. Кропивницького в Кіровограді"
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСТЬ
Луганський обласний художній музей
Сайт пропонує перегляд колекції музею, контактну інформацію, виставки, події, проекти музею.
ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ
Львівський історичний музей
На web-сторінці представлено історію музею, загальний огляд експозицій та колекцій, комерційні виставки, публікації та проекти. Кращі експонати із колекцій та експозицій музею можна переглянути.
Львівський музей історії релігії
Меню сайту пропонує своїм відвідувачам переглянути наступні рубрики: про музей; експозиційні відділи; фондові колекції; виставки; реставрація пам''яток; науково-освітня робота; послуги та ін. Кращі експонати можна переглянути у фотогалереї сайту.
Музей народної архітектури та побуту у Львові
На території етнозон музею розташовано 124 пам''ятки архітектури, котрі об''єднані в 54 садиби. В музеї функціонують чотири виставкових зали. Два з них мають постійну експозицію. Сайт пропонує ознайомитися з історією музею, новинами, подіями та акціями, які тут відбуваються. Пропонує переглянути галерею. Подає послуги та контактну інформацію.
Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької
На сайті відвідувачі можуть ознайомитися з експозицією та фондовими колекціями, переглянути музейну афішу та публікації музею. Довідатись про історію музею, додаткові послуги, контактну інформацію.
ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ
Муніципальний музей приватних колекцій ім. О. В. Блещунова
Єдиний музей в Україні такого характеру. Основна його частина - це твори декоративно-прикладного мистецтва, погруповані у міні-колекції. На сайті відвідувачі знайдуть інформацію про виставки, міні-колекції та публікації музею, а також зможуть ознайомитися з тематичними екскурсіями та довідковою інформацією. Представлено географію експонатів.
Одеський археологічний музей
На сайті можна переглянути кращі експонати музею, новини, ознайомитися зі списком видань.
Одеський літературний музей
Це один із найбільших літературних музеїв світу, який представляє близько 300 письменників, чиї долі були пов''язані з Одесою. Сайт пропонує інформацію про музей, експозицію, фонди, науково-дослідну роботу, екскурсії, а також публікації, архів подій, контактну інформацію.
Одеський музей західного і східного мистецтва
На сайті представлено довідкову інформацію (режим роботи, адресу, контакти) та виставки, починаючи з 2002 року.
ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Розділи сайту пропонують користувачам інформацію про підрозділи музею, його колекції, виставкову діяльність, а також конференції, симпозіуми, екскурсії, що відбуваються в музеї-заповіднику. Представлено коротку історичну довідку про саме містечко.
Полтавський художній музей
Зібрання музею включає твори вітчизняного та зарубіжного мистецтва, а також численну етнографічну колекцію. На сайті представлено інформацію про музей, галерею мистецтв, контакти, експонати.
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ
Державний історико-культурний заповідник міста Дубно
Текстові матеріали сайту проілюстровано тематичними зображеннями, відвідувачі можуть переглянути експозиції та галерею світлин, ознайомитися з новинами та контактною інформацією.
Національний історико-меморіальний заповідник „Поле Берестецької битви”
На сайті представлено історію музею, перелік пам’яток, розташованих на території заповідника, світлини.
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ
Харківська міська художня галерея
На сайті можна переглянути роботи більше 50 художників, які експонуються в галереї, подано перелік виставок та фото кращих експонатів, інформацію про послуги, проекти галереї, її партнерів.
Харківський художній музей
Це один із найстаріших, а за цінністю колекції - один iз найзначніших музеїв в Україні. Сайт пропонує інформацію за такими напрямками: історія музею, експозиція, колекція, виставки, меценати. Деякі експонати можна переглянути.
ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСТЬ
Чернівецький меморіальний музей В. Івасюка
Мета сайту познайомити кожного бажаючого з життєвим і творчим шляхом поета й композитора. Тут зібрані його пісні, ноти, музика, музичні й телевізійні фільми, відеокліпи, фотокартки. Розміщено матеріали, які допоможуть Вам скласти власну думку щодо загибелі співця.
Чернівецький художній музей
Це єдиний музей мистецького профiлю на Буковинi. На сайті представлено інформацію про музей, його координати, виставки, новини. У галереї відвідувачі можуть переглянути світлини.
Музеї Фінляндії
Фінська національна галерея (Гельсінкі)
Сайт широко висвітлює діяльність галереї, знайомить з її фондами, пропонує онлайн виставки, подає довідкову інформацію. Під егідою Фінської національної галереї об''єднані три музеї: Сінебрюховский музей образотворчих мистецтв, музей Атенеум і Кьясма, Музей сучасного мистецтва.
Музеї Франції
Музей д''Орсе (Париж)
Один з найкрасивіших музеїв Франції. Музей д''Орсе втілює душу французького мистецтва. Будівля вокзалу д''Орсе в 1986 році отримала друге життя в якості музею французького мистецтва середини XIX - початку XX століття.
Музей Марка Шагала (Ніцца)
Унікальність цього музею серед європейських художніх зібрань полягає в цілісності його експозиції, серцем якої є цикл із сімнадцяти полотен на сюжети зі Старого завіту, створений Шагалом. З сімнадцяти картин біблійного циклу, дванадцять – об''єднані загальною синьо-смарагдовою гамою, пов''язані з книгами Буття і Виходу. Решта п''ять написані в яскраво-червоних тонах.
Музей Мармоттен-Моне (Париж)
Музей Мармоттен заслужено пишається найповнішою у світі колекцією спадщини Моне. І, дійсно, зали великого француза і його сучасників незмінно приваблюють шанувальників імпресіонізму. Однак імпресіонізм - не єдине, чим може зацікавити любителів мистецтва цей невеликий старовинний будиночок поблизу Булонского лісу.
Музей пошти (Париж)
Сьогодні п''ятнадцять залів музею представляють багату та різноманітну панораму розвитку французької пошти з XV століття до теперішнього часу. Поштова скриня XV ст., моделі поштових карет, листи і штампи всіх епох, і, звісно, радість філателіста - гігантська колекція поштових марок, в тому числі перша в світі марка ... - все це можна побачити в паризькому музеї пошти.
Музеї Чехії
Міська галерея Праги
Міська галерея Праги - порівняно молодий музей. Указ Празького національного комітету про її заснування з''явився лише в 1963 році. Галерея призначалася, насамперед, для збирання, зберігання та виставки творів чеського мистецтва XIX і XX століть.
Музеї Швейцарії
Художній музей в Базеле
Публічне художнє зібрання (Offentliche Kunstsammlung) Базеле складається з трьох основних музеїв: художній музей (живопис XV - першої половини XX ст.), Кабінет малюнка і гравюри і Музей сучасного мистецтва. Тут зберігається найбільше у світі зібрання творів родини Гольбейнів. Це спадщина Ганса Гольбейна Старшого, його старшого сина Амброзіуса та молодшого - теж Ганса Гольбейна, одного з найвидатніших художників Північної Європи.
Музеї Швеції
Національний музей (Стокгольм)
Це найбільше в Швеції і одне з найбільших в Скандинавії художніх сховищ. Національний музей Стокгольма має значну колекцію шведського живопису XVI-XIX ст. Найбагатший і, можливо, найцікавіший відділ музею - малюнок і графіка. Експозиція його охоплює період від пізнього середньовіччя до 1900 р. і налічує близько півмільйона аркушів.
АЗІЯ
Музеї Бейруту
Національний музей Бейруту
Сайт пропонує своїм відвідувачам ознайомитися з історією музею, багатою колекцією експонатів, починаючи від найдавнішого часу, подіями, які відбуваються в музеї. Також на сайті розміщено план-схему та час роботи музею.
Музеї Ізраїля
Сайт, на якому Ви зможете побачити максимум інформації про музеї Ізраїля, зокрема Єрусалима, Тель-Авіва та інших регіонів країни. Щотижневі огляди нових виставок в розділі „Виставки”. Інформація представлена на івриті, російською, українською, англійською мовами.
Художній музей Тель-Авіва
Колекція творів ізраїльського мистецтва музею охоплює період починаючи з 1920-х рр. ХХ ст. і до наших днів. На сайті розміщено коротку історію музею, інформацію про тимчасові виставки. Сайт висвітлює освітні програми музею, календар подій, роботу бібліотеки музею, діє електронний магазин.
Музеї Індії
Художня галерея Делі
На сайті галереї відвідувачі можуть ознайомитися з художніми роботами, які зберігаються в музеї, переглянути останні придбання та виставки, у розділі „Довідник художників” можна знайти коротку інформацію про митців.
Музеї Китаю
Мавзолей Цинь Шихуанді („теракотова армія”) (Сіань)
Найбільшим скарбом комплексу є теракотова армія, що склажається із 7400 солдатів і коней та 90 військових колісниць – це практично вся армія імператора. Фігури зроблені в повний людський зріст, немає двох однакових облич.
Національний музей Китаю (Пекін)
Колекція музею зорієнтована на історію Китаю, вона представляє історію найдавніших цивілізацій, які існували на території країни, зокрема культурні цінності 56 національностей Китаю.
Шанхайський музей
Фонди музею налічують близько 120 тис. експонатів. Найціннішими є колекції виробів із бронзи, кераміки, меблі, старовинні монети тощо. Постійно діє 11 галерей і 3 спеціальні виставкові зали. Музей зберігає предмети національного значення, в тому числі один із трьох існуючих зразків „прозорих” бронзових зеркал династії Хань.
Музеї Об’єднаних Арабських Еміратів
Національний музей емірату Ель-Айн
Відвідувачі сайту можуть довідатися багато цікавого як про сам музей (його історію, колекції, розташування), так і про емірат, в якому він розташований. На сайті розміщено 4 панорами, які створюють відчуття реальної екскурсії музеєм.
Національний музей емірату Рас аль-Хайма
Сайт музею знайомить своїх відвідувачів з історією музею, розповідає про будівлю, в якій розміщено музей. Відвідувачі можуть також переглянути колекції музею, довідатися про історію емірату, його археологію.
Музеї Туреччини
Музей підводної археології (Бодрум)
Сайт знайомить користувачів з історією замку, в якому розташовано музей та з історією самого музею. Надає інформацію про розташування музею (є карти). Подано схему та опис відділів музею. Особливістю сайту є красиві панорами.
Палац Топкапи (Стамбул)
Сайт пропонує віртуальну мандрівку музеєм та перегляд фотогалереї. Також на сайті відвідувачі можуть ознайомитися з історією палацу, його відділами; одержати контактну інформацію.
АМЕРИКА
Музеї Канади
Канадський Музей Цивілізації (Гатіно)
Колекції музею налічують 3,75 млн. експонатів. На сайті представлено багато різноманітної інформації, пов’язаної з діяльністю музею: від режиму роботи та цін на квитки до онлайн виставок та віртуального магазину.
Королівський музей Онтаріо (Торонто)
На сайті можна переглянути фотографії експонатів, ознайомитися із новинами музею, його науково-дослідною діяльністю, інформацією про поточні та заплановані виставки, а також довідатися про режим роботи музею, ціни на квитки.
Національна Галерея Канади (Оттава)
Національна Галерея Канади – одне із найбільших і найвідоміших зібрань творів мистецтва у світі. Галерея відома своїми винятковими колекціями, цікавими, як для дослідників, так і для пересічних відвідувачів. Це один із найстаріших національних культурних закладів Канади.
Музеї Мексики
Національний музей антропології (Мехіко)
У музеї зберігається унікальна колекція археологічний та антропологічних експонатів доколумбівської епохи, знайдених на території Мексики. Музей ставить собі за мету популяризацію культури доіспанського періоду та сучасної культури корінних народів Мексики.
Музеї США
Американська асоціація музеїв
На сайті можна довідатися як про саму асоціацію, та і про будь-який музей США у розділі „Довідник музеїв”.
Музеї США
Портал пропонує найповнішу інформацію про музеї США та інформує про події, які в них відбуваються. Зручний пошук, проста навігація порталу забезпечуть користувачам максимум інформації.
Національна галерея мистецтв (Вашингтон)
На сайті широко представлено колекції та виставки музею, плани екскурсій та програми, є кілька онлайн-турів, діє віртуальний магазин.
Дякую за можливiсть мандрувати свiтом!Щасти Вам!
ВідповістиВидалити