середу, жовтня 11, 2023

До уваги учнів 5-х класів!

 Матеріал до дистанційного уроку для учнів 5 А,Б та Г класів

Тема. Арабська народна казка «Синдбад-Мореплавець» (перша подорож)

Перебіг уроку

1. Згадуємо усі особливості жанру Народна казка.

2.Інформаційна довідка «Особливості арабської культури».Арабська культура виникла на підґрунті давніх цивілізацій Месопотамії, Персії, Єгипту, Індії, Аравії, Ємену, Сирії в результаті злиття культур багатьох народів і племен.

Араби внесли значний вклад у розвиток науки. Про їхнє ставлення до глибоких, ґрунтовних знань свідчать такі прислів’я: «Чорнило вченого повинно цінуватися подібно до крові мученика», «Той не помирає, хто віддає життя науці». Арабські вчені досягли найдивовижніших результатів у математиці, медицині, астрономії, географії. Вони створили алгебру (арабською аль джабр - «порядок», «упорядкування») і вдосконалили індійську цифрову систему, запровадивши використання нуля. І хоча сучасні цифри зародилися в Індії, в Європі вони стали відомі через посередництво арабів, тому і називаються арабськими. Вражають також успіхи арабів у галузі медицини та астрономії. Світилом середньовічної східної медицини вважають Ібн Сіну (Авіценну).

Археологи стверджують, що пророкування долі людини за розташуванням зірок і сузір’їв, поділ часу на 12 годин до і після опівночі та навіть забобон про чорних кішок виникли саме у арабів. Вони зводили монументальні споруди: мечеті, палаци, лазні. Головною арабською святинею вважався храм Кааба (арабською - куб), що розташований у центрі Мекки. Це кам’яна будівля кубічної форми. У північну стіну храму був вмурований великий Чорний Камінь. Походження каменя загадкове. Йому поклонялося багато осілих і кочових племен.

 

 3. Знайомство з сюжетом казки   

Мультимедійна презентація до підручника переглянути ТУТ

 

 4.Опрацювання схеми «Сім подорожей Синдбада».Оповідаючи про подорожі своїх героїв, автори «Тисячі і однієї ночі» прагнули задовольнити допитливість своїх слухачів та ознайомити їх з дивовижними й незнаними країнами, різноманітними дивами. Історичним підґрунтям цих оповідей були реальні торгові експедиції мусульманських купців, розповіді про яких у ІХ-Х ст. були добре знані в арабо-мусульманській імперії.

Під час мандрів Синдбад уважно спостерігає за звичаями жителів заморських країн та островів, подорожує невідомими краями, придивляється до чудових риб, морських тварин та екзотичних рослин. Невгамовний Синдбад потрапляє з однієї пригоди в іншу. Комусь вражень від однієї подорожі вистачило б на все життя, проте Синдбад знову і знову пускається в мандри.


5.Домашнє завдання: прочитати стор.44-50 ПОСІБНИК. Уміти переказувати сюжет Першої подорожі

Немає коментарів:

Дописати коментар