Книжкові рейтинги 2017: підсумки голосування книгоблогерів
Поки літературні критики визначають найкращі видання 2017 року, книгоблогери не лишаються осторонь і підбивають свої підсумки.Ідея рейтингу найулюбленіших книжок за версією читачів виникла разом з усвідомленням, що текстових і відеоблогів з’являється дедалі більше: ще три роки тому нарахувати бодай десять-п’ятнадцять активних читацьких ресурсів про сучасну літературу було неможливо, однак уже сьогодні протягом кількох днів реально опитати 25+ книгоманів, які не просто живуть у ритмі читання, а й регулярно діляться про прочитане на своїх платформах – від сторінок в instagram до youtube-каналів.Розвиток книгоблогерства логічно пов’язаний зі збільшенням книжок на українському ринку. Ба більше: деякі видавництва охоче співпрацюють із блогерами, надаючи їм новинки для прочитання й відгуку. На Книжковому Арсеналі й Форумі за участю книгоблогерів відбуваються заходи, де учасники розповідають про свої читацькі досвіди. Блогерів запрошують на фестивалі й в університетські аудиторії, для блогерів навіть засновують премії за найкращі рецензії. Ведення блогу, як методику розмови про книжки, використовують викладачі вишів для своїх студентів. Напевно, цій привабливій картинці бракувало хіба що рейтингу найкращих книжок за версією найактивніших українських читачів, тож welcome!
Топ-10 найкращих художніх українських книжок
Сучасна українська література загалом не належить до центру читацького всесвіту більшості блогерів, тож були побоювання, що смаки не перетнуться і сформувати топ буде складно. Проте голосування виявилося на диво злагодженим, лідери чітко виокремилися вже після другого тижня голосування й інтрига полягала тільки в тому, чи переможе жахастик Макса Кідрука серйозну книжку про війну Сергія Жадана. Не переміг, але був близько. У підсумку вийшла така п’ятірка:
- Інтернат. Сергій Жадан (Meridian Czernowitz)
- Не озирайся і мовчи. Макс Кідрук (Клуб сімейного дозвілля)
- Земля загублених. Катерина Калитко (Видавництво Старого Лева)
- Довгі часи. Володимир Рафєєнко (Видавництво Старого Лева)
- Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма. Наталка Сняданко (Видавництво Старого Лева)
Саме за ці книжки здебільшого голосували книгоблогери. Однак на читацьку увагу здобулися ще й такі видання:
Дім для Дома. Вікторія Амеліна (Видавництво Старого Лева)
Харків 1938. Олександр Ірванець (Laurus)
Троща. Василь Шкляр (Клуб cімейного дозвілля)
Травам не можна помирати. Степан Процюк (Легенда)
Квартира київських гріхів. Маргарита Сурженко (Дискурсус)
Топ-10 найкращих перекладних книжок
З цією номінацією було простіше, тому що перекладну літературу читають більше. Здавалося, що з цієї причини складніше буде й визначити переможців, однак лідер тут окреслився одразу й не змінився аж до кінця голосування. Дебютний роман американки Селесте Інґ про трагедії, до яких призводить мовчання в родині, переміг із величезним відривом. Фінальна п’ятірка має такий вигляд:
- Несказане. Селесте Інґ (Наш формат)
- Нічний цирк. Ерін Моргенштерн (Віват)
- Наші душі вночі. Кент Гаруф (#книголав)
- Руїни бога. Кейт Аткінсон (Наш формат)
- Дюна. Френк Герберт (Клуб сімейного дозвілля)
Більш детальніше з інформацією Ви зможете ознайомитися за посиланням
Немає коментарів:
Дописати коментар