Сучасне життя майже не залишає нам часу на читання "величезних" книжок. Тож як бути? Особисто я полюбляю увечері погортати сторінки улюблених книжок, доторкнутися до "іншого світу", світу автора, світу мрій... А чи пам'ятаєте Ви запах нової книги? Це вам не аудіокнига:(( Пропоную до Вашої уваги, любий друже , 8 "маленьких книжок", по 1 на вечір. Знайомтесь -
1."Oh, boy! "Марі-Од Мюрай
Цю книгу можна прочитати за кілька годин. Але вона зуміла розкрити теми сирітства, відповідальності та дорослішання. І неважливо, скільки тобі років: чотирнадцять, вісім чи п’ять, стати сильним та дорослим ти мусиш зараз і негайно.
2."Читець" Бернгард Шлінк
На перший погляд, це книга гріховної любові дорослої жінки й п’ятнадцятирічного хлопця. Якби все закінчилося тільки першою частиною! Хтось би засудив, хтось кинувся б захищати любов у всіх її проявах, хтось відклав би в сторону цю книгу. Але в тому то і справа, що книга не про це! Тема провини та покарання, тема відгомону другої світової, тема нацизму, тема пам’яті. Цим то і притягує «Читець». В досить невеликій історії піднімається стільки важливих та болючих питань. А відповіді на них, як і в житті, необхідно шукати самому.
3."Викрадач тіней" Марк Леві
Головний герой роману — мрійливий хлопчик, який володіє унікальними здібностями. Він може вкрасти чужу тінь і таким чином дізнатися найпотаємніші таємниці людини. Користуючись цим даром, він намагається зробити оточуючих трохи щасливішими, допомагаючи втілити в реальність їхні мрії. Але щастя швидкоплинне: сьогодні воно полягає в одному, завтра — в іншому. Чи треба допомагати людям втілювати в реальність їх бажання, або життя з часом саме розставить все на свої місця? Мабуть, кожен винесе з цієї книги щось своє, але в кожного хто прочитав — десь глибоко в душі залишиться трохи світла, тепла та крапелька смутку.
4."Казки про дивних" Ренсом Ріґґз
Мабуть, ви вже читали хоча б одну книгу з трилогії про «Дім дивних дітей». Якщо ні, то почніть з цих казок і вся історія стане зрозумілою та ще й підігріє інтерес до прочитання інших книг. Це 10 чарівних історій, не схожих одна на одну, з безліччю дивовижних героїв, таких же дивних, як і ті люди, які зачитуються казками Ріґґза. Ще звичайно й ілюстрації на початку кожної історії! Детальні графічні малюнки, дивитися на які одне задоволення!
5."Подив і тремтіння "Амелі Нотомб
Взагалі, це чудова книга про Японію. Про справжню Японію, а не ту, яку ми звикли бачити в аніме, і про яку періодично любимо читати. Це про Японію жорстоку. Саме про ту Японію, яка проводила свого часу політику ізоляції. Про ту Японію, яка була заодно з Німеччиною під час Другої світової. Про непримиренну Японію.
6."Наші душі вночі" Кент Гаруф
Якщо ви любите історії про кохання — ця книга для вас! Тільки не про кохання-зітхання в листах та короткочасних зустрічах. Це історія про відносини двох людей у віці, які попри супротив оточення все ж таки змогли бути разом.
7."Подорож "Іда Фінк
Ця історія могла би бути документальною, але чи є вона такою, чи ні — це нічого не міняє для книги Іди Фінк. Ідеться тут про типову єврейську подорож на межі життя і смерті — подорож в добу Другої світової. Ця книга присвячена двом єврейським дівчатам, які намагаються втекти від Другої світової війни та Голокосту, видаючи себе за польських дівчат.
У 2002 році за романом «Подорож» у Німеччині—Швейцарії поставили телевізійний фільм «Останній притулок», на прем’єрі якого в Ізраїлі були присутні обидві героїні — Іда Фінк і її сестра, котрі пережили гетто, табірну роботу, втечу та примусову працю у самому центрі Німеччини. Хоча це досить важка тема для читання, але сторінки гортаються одна за одною, адже це не банальна історія з сумним початком та веселим кінцем. Це сильно та натхненно.
8."Сніданок у Тіффані" Трумен Капоте
«Сніданок у Тіффані» — особлива книга. Холлі — абсолютно неповторний образ. Вона — дух свободи. Навколишній світ не зміг підкорити її, не зміг загнати в певні рамки всіляких підвалин і правил. Найбільше захоплює той факт, що їй абсолютно плювати, що про неї думають. Завидна якість, ви так не думаєте?
Джерело "Друг читача", Троян Оксана
Немає коментарів:
Дописати коментар