Дистанційне домашнє завдання для учнів 9-х класів
Основні теми творчості О. С. Пушкіна Однією з характерних особливостей О. С. Пушкіна як поета була надзвичайна різнобічність його творчого таланту. Лірика була для поета як одна з можливостей передавати свої почуття та настрої, брати участь у суспільно-політичному та літературному житті Росії. Пушкін привернув до себе увагу перш за все як виразник передових поглядів свого століття, як співець політичної свободи.Завдання.
1. Ознайомтесь із матерілами відео - та навчальної презентації
2. Запишіть у зошит
1. Багатогранність лірики О. Пушкіна. (Пушкін любив життя в усіх його проявах. Його цікавили історія країни й сучасне суспільне життя. Він любив природу і жінок. Був вірним другом.Замислювався над сенсом життя. Свої почуття і роздуми поет втілив у поезіях.)
2.Провідні теми лірики О. Пушкіна.
1) Громадянська лірика. (Пушкін засуджував деспотизм самодержавства, був проти кріпосного права. Своє ставлення до устрою держави сміливо ви – словив у віршах “Вольность”, “Деревня”, “К Чаадаеву”, “Анчар”, Темі повстання на Сенатській площі 14 грудня 1825 р. та друзям-декабристам присвячені вірші “Арион”, “Во глубине сибирских руд”.)
2)Роздуми про місце поета і поезії в суспільстві. (Пушкін вважав, що поезія покликана очищати людей. Поет повинен мати гостріший слух і зір, ніж звичайні люди, і безстрашно говорити істину людям. Цій темі присвячені вірш “Пророк”, “Поэт”, “Поэт и толпа”, “Поэту”.)
3) Філософська лірика. (Роздуми поета про сенс буття, долю людини, вічність життя знайшли відображення у поезіях “Погасло дневное светило”, “К морю”, “Вновь я посетил”.)
4) Тема дружби, (Особливе значення в житті Пушкіна посідає період навчання у Царськосільському ліцеї. Тут він уперше пізнав дружбу. Вірність ліцейському братству поет зберіг на все життя. Роковинам відкриття ліцею присвячені поезії 1825, 1827, 1828 pp., під якими стоїть дата “19 жовтня”. Серед віршів Пушкіна є багато дружніх послань: “К Дельвигу”, “К Пушину”, “К Чаадаеву”, “Друзьям”.)
5) Інтимна лірика. (Пушкін – співець кохання. Його вірші вирізняють глибина почуття, шляхетне ставлення до жінки. Найяскравіші серед інтимної лірики – “Я вас любил…”, “Я помню чудное мгновение…”, “На холмах Грузии лежит ночная мгла…”, “Мадонна”.)
6) Тема природи. (Пушкін тонко відчував красу природи, зв’язок людини з нею. Улюблена пора року Пушкіна – осінь, саме восени у нього відроджувалося натхнення. Природі присвячені “Зимний вечер”, “Зимняя дорога”, “Зимнее утро”, “Туча”, “Осень”.)
3.У чому безсмертя Пушкіна? (Творчість Пушкіна настільки всеохоплююча, що кожне наступне покоління, читаючи твори цього митця, відкриває в них відповіді на вічні питання.)
3. Прослухайте поезію О.С.Пушкіна
А. С. Пушкин "Я помню чудное мгновенье..." ("К К***"). Читає Л. Юдин слухати
Немає коментарів:
Дописати коментар