пʼятниця, листопада 19, 2021

Жанрово-тематичне розмаїття лірики О.Пушкіна

 Дистанційне домашнє завдання для учнів 9-х класів

Основні теми творчості О. С. Пушкіна Однією з характерних особливостей О. С. Пушкіна як поета була надзвичайна різнобічність його творчого таланту. Лірика була для поета як одна з можливостей передавати свої почуття та настрої, брати участь у суспільно-політичному та літературному житті Росії. Пушкін привернув до себе увагу перш за все як виразник передових поглядів свого століття, як співець політичної свободи. 

Завдання.

1. Ознайомтесь із матерілами відео - та  навчальної презентації

    

             

2. Запишіть у зошит

1. Багатогранність лірики О. Пушкіна. (Пушкін любив життя в усіх його проявах. Його цікавили історія країни й сучасне суспільне життя. Він любив природу і жінок. Був вірним другом.Замислювався над сенсом життя. Свої почуття і роздуми поет втілив у поезіях.) 

 2.Провідні теми лірики О. Пушкіна.

1) Громадянська лірика. (Пушкін засуджував деспотизм самодержавства, був проти кріпосного права. Своє ставлення до устрою держави сміливо ви – словив у віршах “Вольность”, “Деревня”, “К Чаадаеву”, “Анчар”, Темі по­встання на Сенатській площі 14 грудня 1825 р. та друзям-декабристам при­свячені вірші “Арион”, “Во глубине сибирских руд”.)

2)Роздуми про місце поета і поезії в суспільстві. (Пушкін вважав, що поезія покликана очищати людей. Поет повинен мати гостріший слух і зір, ніж звичайні люди, і безстрашно говорити істину людям. Цій темі присвячені вірш “Пророк”, “Поэт”, “Поэт и толпа”, “Поэту”.)

3) Філософська лірика. (Роздуми поета про сенс буття, долю людини, віч­ність життя знайшли відображення у поезіях “Погасло дневное светило”, “К морю”, “Вновь я посетил”.)

4) Тема дружби, (Особливе  значення в житті Пушкіна посідає період навчан­ня у Царськосільському ліцеї. Тут він уперше пізнав дружбу. Вірність лі­цейському братству поет зберіг на все життя. Роковинам відкриття ліцею присвячені поезії 1825, 1827, 1828 pp., під якими стоїть дата “19 жовтня”. Серед віршів Пушкіна є багато дружніх послань: “К Дельвигу”, “К Пуши­ну”, “К Чаадаеву”, “Друзьям”.)

5) Інтимна лірика. (Пушкін – співець кохання. Його вірші вирізняють гли­бина почуття, шляхетне ставлення до жінки. Найяскравіші серед інтимної лірики – “Я вас любил…”, “Я помню чудное мгновение…”, “На холмах Грузии лежит ночная мгла…”, “Мадонна”.)

6) Тема природи. (Пушкін тонко відчував красу природи, зв’язок людини з нею. Улюблена пора року Пушкіна – осінь, саме восени у нього відроджу­валося натхнення. Природі присвячені “Зимний вечер”, “Зимняя дорога”, “Зимнее утро”, “Туча”, “Осень”.)

3.У чому безсмертя Пушкіна? (Творчість Пушкіна настільки всеохоплююча, що кожне наступне покоління, читаючи твори цього митця, відкриває в них від­повіді на вічні питання.)

3. Прослухайте поезію О.С.Пушкіна 

А. С. Пушкин "Я помню чудное мгновенье..." ("К К***"). Читає Л. Юдин слухати 

А.С. Пушкин "Я памятник себе воздвиг нерукотворный"  слухати  

4. Повторення до уроку  Ознайомитись 

5. Вивчити напам'ять вірш "Я пам'ятник собі поставив незотлінний"



Немає коментарів:

Дописати коментар